פטל מדע וטכנולוגיה

פטל מדע וטכנולוגיה לחטיבת הביניים  (ז, ח, ט) היא סביבת למידה דיגיטלית מתקדמת המותאמת לנושאי הלימוד במדע וטכנולוגיה, למיומנויות הנדרשות ולפדגוגיה הרלוונטית. הסביבה מאורגנת לפי תכנית הלימודים בשלושה תחומים: מדעי  החומר (כימיה ופיזיקה) , תחום הביולוגיה, והקניית מיומנויות והוראה בינתחומית. הסביבה מציעה פעילויות בנושאי החובה (80%) ובנושאי ההרחבה (20%). בסביבת פטל מו"ט חט"ב פועלים מאות מורים ותלמידים, וקיימות הן פעילויות בודדות והן יחידות לימוד (קורסים, רצפי הוראה) שפותחו על -פי תוכנית הלימודים.

למידה מותאמת אישית

אחת ממטרותיה העיקריות של סביבת פטל היא להנגיש משאבי הוראה ולמידה מתוקשבים, למורה ולתלמיד, בשיטות הוראה שונות ומגוונות תוך ביצוע ניתוח והערכת הלמידה. על בסיס ניתוח ביצועי התלמידים, סביבת פטל מאפשרת להתאים לכל תלמיד ותלמידה נושאי לימוד "בחליפה אישית" ובכך גם לקדם פיתוח מיומנויות לומד עצמאי. כמו כן סביבת פטל מציעה פעילויות למידה אישית המותאמת לתחום העניין של התלמיד. כך, לדוגמה, יחידת ההוראה בנושא "תערובות" מאפשרת לתלמידים לבחור בעצמם בין ארבעה מסלולים שכל אחד מהם מציג הקשר שונה ללימוד הנושא – אמנות, מזון ותזונה, רפואה וטכנולוגיה, והנדסה. בסופה של יחידת ההוראה מתקיים מבחן מסכם אחיד על מנת לוודא שכלל התלמידים הבינו את העקרונות והמושגים הבסיסיים בנושא.

הוראה מותאמת אישית

מורי פטל יכולים ליצור לעצמם, בהתאם לתפיסותיהם הפדגוגיות, רצפי הוראה מתוך מאגר משותף עשיר במשאבים ומשימות, ובכך להתאים את ההוראה לכיתותיהם, לקבוצות תלמידים, או אף לתלמידים בודדים. לחילופין, סביבת פטל מציעה יחידות הוראה מוכנות המובילות את התלמיד במסלול מסוים, על פי רמת הידע הקודם שלו. כך, לדוגמה, יחידת "מארג המזון" כוללת שלושה מסלולי התקדמות שונים המתכנסים בסיום הלמידה באמצעות שאלון זהה עליו נדרשים לענות כלל תלמידי הכיתה.

הצצה לסביבת פטל מדע וטכנולוגיה

האנשים שמאחורי פטל מדע וטכנולוגיה

ראש קבוצת מדע וטכנולוגיה:
ד"ר יעל שורץ

ראש פרויקט פטל מדע וטכנולוגיה:​
ד"ר ארנה פליק

חברי צוות הפיתוח בעבר ובהווה (לפי א-ב):

כנארי אלהוזייל​

סטפני ביסמוט

אביבה דוידי

פאתנה חיר

איתי ללזר

יעל סעדתי

ד"ר ניר פלג

ד"ר מרסל פרייליך

שרון פרנק

סביבת פטל מדע וטכנולוגיה למשתמשים רשומים

הצטרפו לפטל

רוצה להצטרף אלינו? איזה כייף!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם להמשך תהליך ההרשמה.

Contact Us

© כל הזכויות שמורות למחלקה להוראת המדעים, מכון ויצמן למדע